0312 395 31 51 0532 322 86 43 İvedik Osb 1459.Sk No:9 Ostim/Ankara
TRAKS FİLTRE •  LOGO
Anasayfa / Filtre Nerelerde Kullanılır

Filtre Nerelerde Kullanılır

Filtre Nerelerde Kullanılır

Traks Filtre | 27/Mart/2021 | 469 Kez Okundu

Filtreler her türlü akışkan içerisinden istenmeyen partüküllerin ayrıştırılmasında kullanılan malzemelerdir. Çok geniş kullanım alanlarına sahiptir.

Filtre Nerelerde Kullanılır?

Filtre Nerelerde Kullanılır?

 

Filtre nerede kullanılır sorusunun oldukça geniş kapsamlı bir cevabı vardır. Filtreler süzgeç görevi gören parçalar olduğu için kullanım alanları da fazlaca geniştir. Akışkanlar içerisindeki yabancı ve zararlı her türlü maddeyi ayıran süzgeç görevi gören filtreler endüstriyel alan için çok önemlidir.

 

Filtrelerin kullanım alanları; fonksiyonel ürünler olmaları dolayısıyla oldukça geniştir. Sayısız alanda görev üstlenirler. Doğalgaz Filtresi, Hava Filtreleri, Hidrolik Filtreler, Teflon Filtreler, Tel Filtreler, Kabin Filtreleri, İş Makineleri Filtreleri, Savunma Sanayi Filtreleri, Endüstriyel Filtreler gibi birçok alan için filtre kullanımı mevcuttur. Görüldüğü gibi filtre nerelerde kullanılır sorusunun cevabı içerisinde hemen hemen her alan yer alır. Çünkü basit bir süzme işlevini gerçekleştiren süzgeçten elektronik ayrıştırmalar yapan süzgeçlere kadar her alet filtre ismini almaktadır. Günümüzde ülkemizde farklı ürünler için üretim devam ediyor. Dolayısıyla her yeni ürün için yeni bir filtrelemeye ihtiyaç duyuluyor. Sıvıların filtrelenmesi, havanın filtrelenmesi, tozun ya da benzeri unsurların yakalanması gerekebiliyor.

 

Böylece endüstriyel filtreleme büyük önem kazanırken filtreler nerede kullanılır sorusunun cevabının kapsama alanı da genişliyor. Aynı oranda filtrelemenin önemi de artıyor. Tracks Filtre endüstriyel filtre üretimi yaparken filtrelerin kullanım alanlarının tümüne hizmet ediyor. Koruma görevi gören filtreler nerede kullanılırsa kullanılsın zararlı ve yabancı madde süzmesi dolayısıyla oldukça gereklidirler. Filtrelerin değişimi de oldukça önemlidir. Değişimleri düzenli aralıklarla yapılmalıdır.  Filtre değişimi yapan kişilerin alanında uzman olmaları önemlidir. Kullanılacak filtrenin kalitesi de dikkat edilmesi gereken unsurlardandır.

Endüstriyel Filtrre Çeşitleri Hakkında Detaylı Bilgi İçin Bizimle İletişime Geçin.